Corsage czyli mały bukiecik

16 lipca 2014

     Wiele par w dniu swojego ślubu pragnie wyróżnić bliskie osoby i ozdobić ważne elementy niezbędne podczas uroczystości. Zazwyczaj decydujemy się na kwiaty pasujące do bukietu Panny Młodej, który jest najważniejszym i najbardziej symbolicznym elementem florystycznej oprawy. Do niego dobieramy pozostałe bukiety, butonierki, wianki i wszelkie inne ozdoby, a jak wiadomo – ozdobić możemy dosłownie wszystko :)

     I corsage jest doskonałym na to sposobem. Bardzo popularnym rozwiązaniem dla druhen jest bukiecik na nadgarstku, popularnym z dwóch prostych przyczyn – taka bransoletka jest nie tylko urocza, ale przede wszystkim nie przeszkadza podczas uroczystości, kiedy trzeba mieć wolne ręce do pomocy Pannie Młodej.

     Kolejną zaletą tych ozdób jest ich koszt – zazwyczaj o wiele niższy niż w przypadku tradycyjnego bukietu. W związku z tym, możemy zdecydować się na obdarowanie nim większej ilości osób: druhny, siostry, mamy, przyjaciółki.

     Bransoletka to tylko jeden ze sposobów noszenia bukiecika. Udekorować możemy dekolt sukni, kapelusz, możemy nosić go w pasie, na ramieniu lub przy torebce. Każda z osób może wybrać miejsce upięcia, dostosować je do swojej kreacji i wykazać się oryginalnym pomysłem na ten drobny element, łączący kwiatową oprawę ślubu w stylową całość.

        na bloga3

czarnobialy (2 of 8)